Pierwsza

podróż

Instrukcja obsługi kampera

Pierwsza podróż kamperem może okazać się nie lada wyzwaniem! Choć zdecydowanie jest to duża przyjemność, to jednocześnie wymaga wcześniejszego przygotowania. Z tego względu warto uzupełnić swoją wiedzę o najbardziej przydatne informacje.

 

Jako producent kamperów mamy do zaoferowania wynajem nowoczesnych modeli oraz funkcjonalną zabudowę w pojazdach Mercedes Sprinter 4×4. Dodatkowo w naszym sklepie internetowym znajdziesz przydatne akcesoria kempingowe.

JAZDA KAMPEREM – CO WARTO WIEDZIEĆ ?

Jakie prawo jazdy

Do kierowania kamperem potrzebne jest jedynie prawo jazdy kat. B. Wymagamy, aby przynajmniej jeden z kierowców miał ukończone 25 lat i 3-letnie doświadczenie w prowadzeniu pojazdów.

Spokojna jazda

W podróżowaniu kamperem duże znaczenie ma skupienie na spokojnej jeździe. Pojazdy te są spore gabarytowo i mniej zwrotne niż osobówki, dlatego należy ograniczyć ich prędkość i zwrócić szczególną uwagę na mijane przeszkody.

20

lat
doświadczenia

CZY KAMPEREM JEŹDZI SIĘ TAK SAMO JAK OSOBÓWKĄ ?

Kampery są nieco większe od zwykłego pojazdu osobowego. Z tego względu należy zachować szczególną ostrożność podczas prowadzenia, szczególnie w wietrzne dni. Trzeba też liczyć się z problemami z wjazdem na niektóre parkingi podziemne, a także przejazdem pod niskimi mostami i wiaduktami. Dodatkowo kamper powinien jechać dużo wolniej niż samochód osobowy. W Polsce dozwolona prędkość to maksymalnie 80 km/h.

ZALETY KAMPERA

  • wolność 
  • bezpieczna jazda
  • nowoczesne technologie
  • wysokiej jakości wyposażenie
  • komfortowe miejsca noclegowe
  • funkcjonalna kuchnia
CZY KAMPEREM MOŻNA STANĄĆ WSZĘDZIE ?

Mimo że kamper daje ogromną swobodę w podróżowaniu, to warto wiedzieć, w jakich miejscach najlepiej zatrzymać się pojazdem.

Jedną z zalet kamperów jest to, że można zatrzymać się nimi praktycznie wszędzie. W przypadku noclegu warto jednak zwrócić uwagę na to, aby znaleźć pewne i bezpieczne miejsce. Przede wszystkim powinno być strzeżone i blisko cywilizacji, choć ostatecznie wszystko zależy od odwiedzanego kraju.

Najlepszym rozwiązaniem zdecydowanie są specjalne parkingi dla kempingów, a także parkingi w pobliżu centrum handlowych czy obiektów turystycznych. Ciekawym rozwiązaniem dla odważniejszych osób może być też nocleg w lesie.

Skip to content